یونولیت بسته بندی

یکی از مهمترین کاربرد های پلی استایرن انبساطی یا یونولیت استفاده جهت بسته بندی و استفاده از خاصیت ضربه پذیری این مواد است . در این کاربرد یونولیت در داخل قالب های از پیش ساخته تزریق میشود و به شکل قالب در می آید . مهمترین کاربرد این یونولیت ها صنایع بسته بندی لوازم خانگی و الکتریکی میباشد. یونولیت عمران گستر با برهمندی از جدیدترین و مجهز ترین دستگاه های قالبگیری آماده ارائه خدمات به مشتریا ن گرامی میباشد.


طراحی و ساخت قالب

اولین مرحله از تولید یونولیت بسته بندی طراحی قالب آن میباشد . در این مرحله مشتری با ارائه طرح ولیه از قالب و یا ارائه قطعه ای که قرار است در بسته بندی قرار بگیرد طرح اولیه خود را به کمک متخصصان قالب سازی عمران گستر آماده کرده و با توجه به دو پارامتر مهم تیراژ و زمان مشخص میکند که قالب چند کبیتی تولید شود. لازم به ذکر است که در صورت زیاد شدن تعداد کبیتی های هر قالب هزینه های سربار پرس کم تر شده و قطعه نهایی قیمت تمام شده کمتری خواهد داشت .

تولید قطعه بسته بندی

بعد از انجام شدن طراحی اولیه قالب و بدست آمدن وزن قطعه نهایی با توجه و تیراژ و زمان و وزن قطعه متخصصان عمران گستر قیمت قطعه را محاسبه کرده و به مشتری ارائه می کنند. لازم به ذکر است تولید قطعات یونولیتی با وزن کم و تیراژ کم به صرف نبوده و توجیه اقتصادی ندارد.

معمولا برای تیراژ بالای 10000 عدد پیشنهاد میشود

با توجه به خصوصیات منحصر به فرد یونولیت ازجمله وزن کم وضربه گیری بسیار زیاد جایگذین های مناسبی برای آن موجود نیست و جایگذین ها عملا برخی از خواص را ندارند .

در هرشیفت کاری تقریبا هر قالب 200 ضرب تولید میکند بنابراین با زیاد شدن تعداد کبیتی های قالب مقدار تولید در هرشیفت کاری افزایش می یابد

معمول ترین چگالی های مورد استفاده در این صنعت 20 تا 25 کیلوگرم بر متر مکعب میباشد.

دستگاه پرس، کیفیت بخار دستگاه ، تخصص اپراتور دستگاه ، کیفیت ساخت قالب

اول کیفیت قالب، سپس تخصص اپراتور .